Авто

Toyota на 10 відсотків уріже виробництво у всьому світі

Toyota

Toyota Motor Corp. вимушено скоротить виробництво автомобілів на заводах у всьому світі. Як повідомляє агентство Nikkei Asia з посиланням на заяву компанії, у травні з конвеєрів Toyota зійде на 10 відсотків менше машин, ніж було заплановано – тобто приблизно на 700 тисяч одиниць.

Випуск Toyota та її преміальної «дочки» Lexus вирішено урізати через дефіцит комплектуючих, який посилюється сильним спалахом коронавірусу в Китаї та війною в Україні.

На підприємствах, розташованих у Японії, випуск автомобілів у травні скоротиться на 200 тисяч автомобілів. В інших країнах заводи випустять за останній весняний місяць приблизно півмільйона машин, що на 100 тисяч менше, ніж заплановано спочатку.

Читайте також:  Honda анонсувала два електричні спорткари

Причиною різкого коригування плану – за нових обставин, які посилили й так великі проблеми з наявністю складальних деталей. У Китаї, звідки надходять комплектуючі, введено масштабні локдауни через антирекорди захворюваності на коронавірус.

Також на логістичні ланцюжки вплинула війна в Україні. Вона далася взнаки і на інших виробниках: наприклад, через відсутність електрокабелів українського виробництва в березні BMW і Volkswagen були змушені зупинити європейські заводи.