Економіка

Мінфін оцінив зростання дефіциту бюджету через війну

Гроші

Дефіцит держбюджету-2022 був запланований на рівні 3,5% ВВП, але зросте багаторазово, каже міністр.

Через війну з Росією дефіцит бюджету-2022 у березні становив $2,7 млрд, і темп його зростання продовжить зростати. Про ситуацію в економіці України міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв’ю Financial Times.

“Ми перебуваємо в стані сильного стресу, у найгіршому стані. Це питання виживання нашої країни… Якщо ви хочете, щоб ми продовжували боротися в цій війні, щоб виграли цю війну… так допоможіть нам”, – сказав Марченко.

Читайте також:  Лондон скасував усі мита на українські товари

Він розповів, що оцінка інфраструктурних втрат через війну зросла до $270 млрд, тоді як наприкінці березня називали цифру $120 млрд. Понад 7 тисяч житлових будинків зруйновано або пошкоджено. Близько 30% українських підприємств зупинилося, 45% працюють частково. Споживання електроенергії впало на 35%, різко скоротилася торгівля.

За його словами, уряд пішов на скорочення видатків держбюджету більш як на $6 млрд, але цього мало, адже доходи лише трохи перевищують половину надходжень довоєнного рівня.

“Ми можемо скоротити деякі витрати, але це не може покрити дефіцит”, – наголосив Марченко.

Голова Мінфіну нагадав, що дефіцит держбюджету за підсумками року був запланований на рівні 3,5% ВВП, але він зростатиме багаторазово, залежно від тривалості війни.

Читайте також:  Рада схвалила гарантування банківських вкладів на 100%

При цьому Україна продовжить проводити платежі за держборгом, щоб уникнути дефолту чи реструктуризації.

Говорячи про виділення США військової та гуманітарної допомоги Україні та іншим країнам, які постраждали від війни, у ​​розмірі $13,6 млрд, Марченко наголосив, що Україна не отримає жодного цента. “Це не є прямою бюджетною підтримкою. Ми не можемо використовувати її для поповнення дефіциту”, – сказав міністр.