Авто

Toyota виплатить власникам позашляховиків понад мільярд доларів

Toyota

Концерн Toyota виплатить власникам рамних позашляховиків понад мільярд доларів. Федеральний суд Австралії визнав японського автогіганта винним у продажу дизельних автомобілів з несправними сажовими фільтрами – йдеться про 264 тисячі Toyota Hilux, Land Cruiser Prado і Fortuner з турбомоторами 1GD-FTV і 2GD-FTV. Суддя Лі ухвалив Toyota виплатити власникам 17,5% від середньої роздрібної ціни кожного автомобіля.

Компетентні органи встановили, що дефектні фільтри сажі ставилися на позашляховики та пікапи Toyota, продані в Австралії з жовтня 2015-го по квітень 2020 року. Загалом із проблемними турбодизелями на Зеленому континенті нарахували 264 170 машин. За оцінкою місцевої преси, виплати японського автогіганта постраждалим автовласникам можуть сягати двох мільярдів австралійських доларів (близько 1,5 мільярда доларів США).

Читайте також:  Ferrari заборонила Джастіну Біберу купувати свої спорткари

Федеральний суд ухвалив, що через дефектні сажі фільтри власники Hilux, Land Cruiser Prado і Fortuner зіткнулися з підвищеною витратою палива, а експлуатація автомобілів супроводжувалася викидами смердючого білого диму. Деякі власники несправних машин марно намагалися домогтися ремонту дилерських центрах; позашляховики простоювали, внаслідок чого власники втрачали дохід.

Позивачі заявили, що Toyota має виплатити компенсацію у розмірі 25 відсотків вартості автомобіля; суд задовольнив вимоги частково, зобов’язавши японський автогігант компенсувати по 17,5 відсотка середньої роздрібної ціни. Якщо Toyota не оскаржуватиме вирок, то середня виплата кожному автовласнику перевищить п’ять тисяч доларів. Представник японського концерну не коментував процес місцевим журналістам.

Читайте також:  Інженери Acura влаштують гонку через усю Америку

Місяць тому Toyota була змушена зізнатися у фальшуванні даних про рівень викидів у Японії. “Дочка” Toyota – фірма Hino – встановила, що комерційні дизелі не відповідали місцевим екологічним стандартам, а спрощені вихлопні системи встановлені на щонайменше 115 тисяч вантажних машин і автобусів.

Джерело: Drive.com.au