Авто

Німецько-китайська компанія Borgward стала банкрутом

Borgward

Borgward Auto, більша частина якої належить китайській компанії UCAR, пройде через процедуру банкрутства та ліквідації. Відповідну заяву вже подано до Пекінського суду, і рішення буде оголошено на початку липня.

Причина – у провальних показниках продажу. У 2019 році Borgward вийшла на рекордні 54 500 реалізованих автомобілів, однак пандемія сильно підкосила UCAR, а разом з ним і сам автобренд: у 2020 році продажі впали на 84 відсотки – до 8740 одиниць.

Читайте також:  Mercedes-Benz впроваджує найпросунутіший у світі автопілот

За словами інсайдерів, “Borgward приречена”. Успіху на ринку не трапилося, і жоден інвестор не зацікавлений у вкладеннях у компанію. Тому банкрутство і подальша ліквідація є «найкращим варіантом».

Боргвард була заснована в Німеччині в 1919 році. Вона починала нарівні з «німецькою трійкою», але справи не пішли в гору, і в 1961 компанія збанкрутувала. Майже через півстоліття її відродив Крістіан Боргвард, онук засновника Карла Боргварда, а в 2014-му пекінська Foton Motor Group придбала компанію за п’ять мільйонів євро.

У 2016 році на світ з’явився первісток відродженої марки – кросовер Borgward BX7, продаж якого на піку доходив до 6000 екземплярів на місяць. Проте вже наступного року інтерес покупців став згасати. Не показали блискучих результатів і два наступні позашляховики.

Читайте також:  У BMW вважають, що Tesla втратила унікальність

Тоді Foton почала шукати покупця для бренду, що став збитковим. Він знайшовся у 2019 році: 67 відсотків активів Borgward викупили співвітчизники з UCAR, що спеціалізується на оренді автомобілів, таксі та автокредитах.

Під крилом UCAR Borgward випустила останню модель компакт-крос BX3 з доступним цінником. Його навіть обіцяли привезти до Росії, проте пандемія не лише порушила плани, а й фактично скінчила марки з непростою долею.

Джерело: Pandaily