Технології

Винайдено недорогий «сплячий» акумулятор

Батарея

Команда Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії (PNNL) розробила «сплячий» акумулятор, який може зберігати свою енергію протягом кількох місяців. При охолодженні до кімнатної температури заряджений у ній електроліт твердне, «консервуючи» в собі енергію до того моменту, поки батарея не буде повторно нагріта.

Пристрій складається з алюмінієвого анода, нікелевого катода та розплавленого сольового електроліту, легованого сіркою для додаткового підвищення ємності. Акумулятор заряджається шляхом нагрівання до 180 °C, при якому іони проходять через рідкий електроліт для вироблення енергії. При охолодженні ж іони в електроліті «впадають у глибокий сну».

Акумулятор

Схема конструкції сплячого акумулятора команди PNNL

Перший прототип не перевищує розмірів хокейної шайби, а його густина становить 260 Втч на кілограм, що більше, ніж у сучасних свинцево-кислотних та проточних акумуляторів. Під час тестування батарея зберігала 92% своєї ємності протягом 12 тижнів. Зараз собівартість 1 кВтг у такому акумуляторі дорівнює $23, а рахунок використання заліза її можна знизити до $6.

Спляча батарея

Спляча батарея, що пропонує рішення для довгострокового зберігання відновлюваної енергії

«Уявіть велику батарею на 40-футовому тягачі з причепом, що припаркований біля вітряної електростанції. Акумулятор заряджається навесні, а потім вантажівка їде дорогою до підстанції, де її можна використовувати в літню спеку», – сказав Вінс Спренкл, один із розробників.

Читайте також:  У гаджетах Apple з'являться «живі субтитри» та інші спеціальні можливості

Вчені вже запатентували технологію та опублікували своє дослідження в журналі Cell Reports Physical Science.