Технології

Створено фільтр, який здатний затримувати мікрочастинки пластику

Мікропластік

Інститут технологій Фраунгофера ILT розробив інноваційну технологію, яка дозволяє за допомогою лазерів створити спеціальні фільтри для очисних споруд. За розрахунками вчених, вони здатні ефективно вловлювати мікропластик.

Підхопивши ідею інституту, фахівці LaserJob GmbH створили прототип фільтра з 59 мільйонами маленьких отворів діаметром близько 10 мікрометрів кожне. Для першого тестування винаходу металеву фольгу вставили спеціальний циклонний фільтр, через який пропускали дрібнодисперсний пластик з 3D-принтера, змішаного з водою. Наразі проводиться низка випробувань у реальних умовах на очисних спорудах.

Фільтр

Плівки з мікроотворами розміщені на більшій сітці, щоб запобігти розриву через тиск води

“По суті, наше завдання полягало в тому, щоб просвердлити якомога більше отворів якнайменшого розміру в сталевій фользі в найкоротші терміни”, – говорить Андреа Ланферманн, керівник проекту Fraunhofer ILT.

Читайте також:  Понад мільйон ноутбуків Lenovo виявилися вразливими для хакерів

У дослідженні, проведеному на замовлення WWF в Університеті Ньюкасла в Австралії, говориться, що в середньому люди споживають близько 21 г мікропластику на місяць – це більше 250 грамів на рік або 5 грамів пластику щотижня. Також вчені виявили мікропластик у крові людини. Світовий перехід очисних споруд на фільтри з лазерним свердлінням, швидше за все, зможе змінити цю ситуацію на краще.