Економіка

НБУ запропонував вилучити активи російських банків

НБУ

До доходу держави може бути направлено близько 26 млрд гривень МР Банку та Промінвестбанку.

Нацбанк звернувся до Кабміну з пропозицією вилучити фінансові активи виведених з ринку на початку війни МР Банку (Сбербанк) та Промінвестбанку – “дочок” Сбербанку Росії та ВЕБ. Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю Економічній правді, опублікованому у п’ятницю, 8 квітня.

“У дохід держави може бути направлено близько 26 млрд грн. Це кошти, ОВДП, депозитні сертифікати”, – сказав він.

Читайте також:  Імпортний газ для України подешевшав у квітні

Глава центробанку нагадав, що на початку війни цим банкам було анульовано ліцензії. “І сьогодні ми розуміємо, що наступним кроком має стати примусове вилучення цих активів. Зрозуміло, що українські вкладники цих банків мають отримати свої вклади спочатку у межах гарантованої суми”, – наголосив він.

Говорячи про інші банки з російськими власниками – Форвард банку та Pin-банк, – Шевченко зазначив, що вони не мають істотного впливу на ринок.

При цьому він зазначив, що український Альфа Банк є значущим для банківської системи та не потрапив під санкції, на відміну від низки його акціонерів.

Читайте також:  Мінагрополітики: Росія безпрецедентно краде

“Наше завдання – діяти так, щоб не постраждали мільйони українських вкладників. Акціонери банку повинні шукати вихід із ситуації. Я не виключаю, що це може бути продаж іншому власнику. Але це має бути продаж, який не розглядатиметься як спроба обійти санкції” , – сказав голова НБУ.