Економіка

Оператор ГТС заявив про загрозу втрати третини транзиту

ГТС України

Окупанти втручаються в роботу КС Новопсков, що може призвести до зупинки транзиту через ГВС Сохранівка.

Через втручання представників Росії та сепаратистів “ЛНР” виникла загроза транзиту газу до Європи, повідомляє Оператор ГТС у п’ятницю, 8 квітня.

“КС Новопсков – важливий об’єкт для організації транспортування газу споживачам Донецької та Луганської областей. Також через цю станцію проходить майже третина транзиту в Європу з газовимірювальної станції (ГВС)”, – йдеться у повідомленні.

У компанії зафіксували низку дій з боку окупантів, які передбачають зміни у роботі комунікаційного обладнання та технологічних режимів, що фактично може призвести до втрати операційного контролю за обладнанням КС.

Читайте також:  МВФ збере для підтримки України $15 млрд

“Це призведе до значних ризиків цілісності газотранспортної системи, стабільності режимів транспортування газу, і в результаті неможливості виконання транспортування газу через КС, зокрема в рамках транзитного контракту”, – пояснили у ОГТСУ.

Компанія закликала окупантів утриматися від подальшого тиску на її працівників та втручання у роботу КС.

“В іншому випадку, у разі втрати операційного контролю, ОГТСУ з метою збереження цілісності та безпечної роботи ГТС буде змушений зупинити роботу цього об’єкта. Зупинка КС Новопсков означає зупинку транзиту через ГВС Сохранівка. Відповідальність за наслідки – на Російській Федерації”, – наголошується у повідомленні.