Авто

Toyota почала розробляти автопілот на основі машинного зору

Woven Planet

Компанія Toyota займеться розробкою систем автономного водіння, які отримуватимуть дані від звичайних камер, а не дорогих сенсорів на зразок лідарів.

Підхід аналогічний «Теслі», і пояснюється банальною економією. Камери на 90 відсотків дешевші за використовувані зараз датчики. Оснастити ними величезний “флот” безпілотників, необхідних для тренування алгоритмів глибокого навчання, простіше – і це не вимагатиме серйозних витрат.

З травня 2021 року Tesla Model 3 та Model Y для північноамериканського ринку не оснащуються радарами. Це перші машини марки, “автопілот” (системи Autopilot та Full-Self Driving) яких покладається тільки на машинний зір та нейромережу. Такий підхід, безумовно, вигідний, тому що для створення адекватно працюючої системи автономного керування потрібно зібрати величезний масив даних — а це можна зробити лише за допомогою мільйонів безпілотників.

Читайте також:  Toyota відправить у простій дев'ять заводів

Інакше даних просто не вистачить для тренування алгоритмів, вважає віце-президент з інжинірингу Woven Planet Майкл Беніш. Компанія є «дочкою» Toyota і займається розробкою та впровадженням технологій для безпілотників (той самий комплекс Teammate створений «Стканою планетою»).

Перехід на камери дозволив фірмі заощадити на кожному датчику до 90 відсотків, а обсяг даних, що збільшився, наростив продуктивність системи до такого рівня, як якщо б вона навчалася тільки на лідерах та інших дорогих сенсорах.

Поки що всі ці нововведення стосуються лише перспективних розробок. На комерційних роботаксах та іншій автономній техніці, що найближчим часом з’явиться на дорогах, Toyota, як і раніше, буде використовувати лідари та радари. У компанії впевнені, на сьогодні це найбезпечніше рішення. Але через кілька років камери цілком зможуть витіснити навіть найпросунутіші датчики.

Читайте також:  Aston Martin анонсував свій перший електромобіль

Джерело: Reuters