Технології

Магазин Google Play чекає масштабне «зачистка» від старих програм

Google Play

Кількість ігор та програм у Google Play вимірюється в мільйонах, але багато хто з них вже застарів або давно не оновлювався. Вирішити проблему компанія взялася радикальним способом — оголосивши про видалення з пошуку по магазину всіх «порушників» вже цієї осені.

Нова політика Google набуде чинності 1 листопада 2022 року. Після вказаної дати програми, що мають рівень API дворічної давності та старші, будуть приховані з пошукової системи магазину додатків. За заявою компанії, софт, який не оновлювався протягом дуже довгого часу або призначений для старої версії Android, матиме дірки у безпеці.

Google

Щоб уникнути «санкцій», розробникам доведеться своєчасно оновлювати програми, орієнтуючись на мінімальний рівень API, який підвищуватиметься з кожним новим релізом операційної системи. А якщо ні, то власники смартфонів просто не зможуть скачати їх з магазину, навіть знаючи точну назву.

Читайте також:  "Секретна" функція Windows 11 засвітилася у презентації Microsoft

ОС Android 13 буде представлена ​​вже восени – таким чином, відповідати новим вимогам будуть тільки програми, призначені для Android 10 і вище. Зазначається, що нововведення торкнеться лише користувачів, які ще жодного разу не встановлювали застарілі програми. Технічно вони залишаться в Google Play і будуть доступні для повторного завантаження на пристрої, де вже використовувалися.