Авто

Lancia випустить три електрокари і перейде на вторсировину

Lancia

Марка Lancia, що входить до складу концерну Stellantis, утвердила десятирічний план розвитку. Він передбачає випуск трьох електрокарів, охоплення 50 відсотків ринку, перехід на вторсировину та розширення мережі дилерських центрів.

Першою новинкою у рамках програми пожвавлення бренду стане субкомпакт Ypsilon четвертого покоління. За ним підуть кросовер Aurelia та хетчбек Delta. При цьому, починаючи з 2026 року, всі нові «Лянчі» будуть електричними, а з 2028-го італійці повністю припинять продаж автомобілів з ДВС.

Читайте також:  Ford представив електричний фургон E-Transit Custom

Три стовпи десятирічного плану Lancia – це сталий розвиток, клієнтоорієнтованість та соціальна відповідальність. У структурі Stellantis марка відповідає за преміальний сегмент та дотримується стратегії «Мерседеса». Поки що в ній виділено лише один пункт — зростання рентабельності через оптимізацію каналів продажу, перегляд обсягів виробництва та ціноутворення. Вважається, що такий підхід дозволить бренду стати прибутковим і допоможе вийти на міжнародні ринки.

Lancia

На сьогоднішній день у портфоліо Lancia є лише одна модель – Ypsilon. У своєму нинішньому вигляді хетчбек випускається з 2011 року і вже давно проситься на спокій. Ypsilon наступного покоління дебютує у 2024-му, причому у гібридній та електричній версіях. У 2026 році, з’явиться перший кросовер Lancia – теж електричний. Для нього воскреснуть ім’я Aurelia, під яким у 1950-х випускали седани, купе та родстери. Нарешті, у 2028-му до ладу повернеться культова Delta, і одночасно компанія припинить продаж автомобілів з ДВС.

Читайте також:  У пікапів Ford з'явиться підігрів вантажної платформи

У дизайні «Лянчі» слідуватимуть глобальні тренди з огляду на незастарілі речі. Наприклад, збережеться традиційна форма решітки радіатора у вигляді чаші, але її осучаснять за допомогою елементів, що «світяться». Також Lancia збирається масово використовувати вторинну сировину – і за цим показником перевершити всі бренди Stellantis. За планом 50 відсотків поверхонь, до яких можна доторкнутися, будуть виготовлені з переробленої сировини або дружніх екології матеріалів.

Для керування бортовими функціями у машинах з’явиться віртуальний інтерфейс S.A.L.A. (Sound Air Light Augmented). Зважаючи на все, йдеться про доповнену реальність. І той самий досвід взаємодії перенесуть у дилерські центри. За десять років їх стане на сотню більше. Шоуруми відкриються у 60 найбільших містах Європи, проте до половини продажів на той час відбуватиметься онлайн.