Технології

Instagram почав боротьбу з «відфотошопленими» зображеннями

Instagram

Популярний сервіс Instagram оголосив про початок використання спеціальних алгоритмів для виявлення фейкових матеріалів з метою блокування їх просування. “Під роздачу” потрапили не тільки художники, які навмисно опрацювали чужі малюнки: в перспективі система може доставити проблем всім любителям «фотошопу». Навіть якщо підсумковий матеріал виглядає набагато краще оригіналу.

Інстаграм боротьба з фотошопом

Алгоритм звіряє оброблені зображення з базою даних сервісу і позначає їх як «підробку», якщо виявляє їх схожість з опублікованим раніше оригіналом. Такі матеріали можуть бути повністю видалені з системи рекомендацій і пошуку по хештегам, а значить їх буде набагато складніше знайти користувачам сервісу. При цьому не обов’язково бути іменитим художником, щоб потрапити в поле зору ШІ — досить створити вірусне зображення або мем на основі іншої популярної картинки. При цьому сервіс не поділяє випадки навмисного копіювання чужих робіт або косметичної обробки для поліпшення якості зображення.

Читайте також:  ЗМІ: уряд США вимагатиме від Google продати браузер Chrome

Хоча алгоритм і покликаний боротися з поширенням дезінформації, потенційно він може ускладнити життя і авторам оригінальних робіт. Вони не зможуть контролювати процес перетворення своєї роботи на вірусну, і те, яким чином будуть “допрацьовуватися” їх творіння. “Фейкові” роботи як і раніше будуть видні в профілі їх автора, але при спробі відкрити «забанену» картинку замість неї буде виведено на екран попередження про «підробку». Про можливість видалення зображення за таким принципом представники сервісу не повідомляли.

Джерело: theverge.com

Залишити коментар