Авто

Китайська марка BYD перестала випускати автомобілі з ДВЗ

BYD Auto

Китайська компанія BYD Auto, що входить до складу промислового конгломерату BYD Co. Ltd., оголосила про припинення випуску автомобілів із паливними двигунами.

Марка називає себе першим виробником, що зважився на такий крок, але уточнює: ДВЗ поки залишаться в строю, але їх використовуватимуть виключно у складі силових установок для гібридів типу PHEV, що заряджаються від мережі.

Минулого місяця BYD Auto продала 104 878 автомобілів «нової енергії» (NEV) у Китаї: у тому числі 53 664 електромобілі, 50 674 плагін-гібриди та 540 комерційних машин.

Читайте також:  Mitsubishi відродить модель Colt на платформі Renault

Показник майже вп’ятеро перевищив торішній, тому компанія вирішила відмовитися від виробництва звичайних машин з ДВС. У майбутньому BYD розвиватиме лише лінійку NEVS, принаймні у Китаї, але від гарантійних зобов’язань на вже продані автомобілі не відмовляється.

Популярність NEV-машин пояснюється просто: уряд субсидує їхню покупку, і в порівнянні з паливними аналогами вони коштують помітно дешевше. Проте вже цього року китайська влада має намір зменшити розмір субсидій на 30 відсотків, а після 2022 року взагалі їх скасувати.

Як і у випадку з Норвегією, це знизить навантаження на бюджет, але може загальмувати продаж «зелених» машин. Щоправда, використовуючи інші заходи підтримки попиту можна досягти більшої ефективності пільг та посилити позитивний вплив на екологію.

Читайте також:  Пікап Mitsubishi L200 отримав екстремальну версію

Джерело: BYD