Наука

Гідропанелі можуть перетворити повітря на питну воду в будь-якій точці планети

Гідропанелі Source Global

Білл Гейтс підтримав стартап гідропанелей Source Global, що створюють воду з повітря. Наразі вже було залучено $150 мільйонів від інвесторів. Ці панелі потрібні в багатьох місцях світу, де безліч людей не мають чистої питної води.

Принцип дії гідропанелей полягає в поглинанні водяної пари з повітря та стиснення його в агрегатний стан, концентрація якого у 10 000 разів вища, ніж у атмосфері. Під впливом сонячних променів система перетворює молекули на придатну для пиття рідину, яка збирається у внутрішньопанельному резервуарі.

Читайте також:  Вчені створили рідку сонячну енергію з терміном зберігання 18 років

Гідропанелі Source Global

Коді Фрізен винайшов панелі ще 2014 року в Інженерній школі Іри А. Фултон Університету штату Арізона, де він працює викладачем. У 2018 році було встановлено 40 гідропанелей у Кенії, де члени Фонду народу Самбуру щодня стикалися з небезпеками у своїх подорожах у пошуках води.

«Ми беремо сонячне світло та повітря і можемо виробляти ідеальну питну воду практично у будь-якій точці планети. Таким чином ми перетворюємо воду на відновлюваний ресурс», — сказав Фрізен.

На поточний рік вже в 52 країнах та 450 окремих проектах є розробка Фрізена. Як інвестори компанія встигла залучити Breakthrough, Energy Ventures, Білла Гейтса, BlackRock, Duke Energy та Lightsmith Group. Панелі стартапу коштують близько $2000 за штуку.