Авто

Сотні тисяч Ford відкликають через два небезпечні дефекти

Ford

Компанія Ford оголосила про масштабний відгук у США, який торкнувся 700 тисяч автомобілів семи моделей. Судячи з документів Північноамериканського національного управління з безпеки дорожнього руху (NHTSA), йдеться про дві окремі кампанії, пов’язані з небезпечними дефектами – ризиком загоряння та некоректною роботою модуля управління гальмами причепа. Перевірку ініціювали після повідомлень про кілька інцидентів.

Перша сервісна акція об’єднує 345 451 автомобіль двох моделей: Ford Escape, випущені з 19 листопада 2018 року до 1 березня 2022 року, та Ford Bronco Sport, зібрані з 5 лютого 2020 року до 4 березня 2022 року. Скільки автомобілів кожної моделі підпали під акцію, не розголошується.

Читайте також:  Toyota відкликає понад 500 тисяч машин, у тому числі новий Lexus LX

На Escape і Bronco виявили ризик витоку моторної олії: на автомобілях з 1,5-літровим мотором може тріснути корпус масловідділювача. Масло може накопичитись і потрапити на гарячі деталі, що може призвести до спалаху в моторному відсіку.

Друга кампанія торкнулася 391836 автомобілів Ford F-150, Maverick, Expedition і Super Duty, а також Lincoln Navigator. На вказаних моделях може неправильно працювати модуль керування гальмами причепа, оснащеного електричною або електрогідравлічною гальмівною системою. Це може призвести до збільшення гальмівного шляху причепа та, як наслідок, до аварії.

Подібну за масштабом акцію Ford оголосив у травні 2021 року: тоді до сервісу направили 661 тисячу Explorer. Через ослаблення кріплень на позашляховиках можуть відірватися багажні рейлінги та спричинити ДТП. У Ford заявили, що власники здатні самостійно виявити ослаблені з’єднання та усунути проблему, проте NHTSA наполягло на відкликанні.

Читайте також:  Ferrari заборонила Джастіну Біберу купувати свої спорткари

Джерело: NHTSA