Політика

Європарламент розгляне ситуацію навколо України

Євросоюз

Влада Євросоюзу працює над планом з 10 пунктів, який “посилить спільну європейську відповідь”.

У французькому Страсбурзі 4-7 квітня відбудеться пленарна сесія Європарламенту, однією з центральних тем якого стануть гуманітарні наслідки російської агресії проти України, а також рекомендації щодо витрат на Україну у бюджеті Євросоюзу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна у понеділок.

Так, 5 квітня депутати Європарламенту обговорять з Єврокомісією та Радою ЄС можливості допомоги українським дітям, які рятуються від війни, зокрема захисту їх від торгівлі людьми та експлуатації.

Читайте також:  У Мінекономіки назвали терміни вступу в ЄС

Після включення 3 березня для біженців з України механізму тимчасового захисту, який дає їм право на тимчасове проживання в ЄС, доступ до освіти та ринку праці, ЄК та французьке головування у Раді ЄС працюють над планом із 10 пунктів, який “посилить спільну європейську відповідь”. Він включатиме реєстраційну платформу ЄС та координацію транспортних послуг для біженців, конкретні рекомендації щодо прийому та підтримки дітей та підлітків з України. У четвер очікується ухвалення відповідної резолюції.

За даними ЮНІСЕФ, майже половина українських біженців – це неповнолітні, які потребують посиленого захисту, оскільки наражаються на більший ризик стати жертвами торгівлі людьми та експлуатації.

Читайте також:  Зеленський: Нам потрібна реформа системи безпеки

Українська тема буде і у парламентській дискусії щодо пріоритетів бюджету ЄС на 2023 рік.

Депутати закликають ЄС “гарантувати значне фінансування для усунення геополітичних наслідків нинішньої кризи, включаючи підтримку гуманітарних заходів та забезпечення готовності до вживання біженців у державах-членах та країнах Східного сусідства”. У вівторок бюджетні рекомендації на 2023 рік будуть винесені на голосування.

У середу ЄП проведе термінові дебати з прав людини та у четвер прийме, відповідно, три резолюції.