Технології

Ілон Маск пообіцяв завантажити особистість у роботів-гуманоїдів

Tesla Bot

Минулого року Ілон Маск продемонстрував концепт гуманоїдного робота Tesla Optimus. Початкове завдання машини — робити нудну або небезпечну роботу, що повторюється, тобто таку, якої уникають більшість людей.

Під час інтерв’ю у Матіаса Депфнера, генерального директора Axel Springer, Ілон поділився своїми думками про роботи-гуманоїди, над якими ведеться робота.

«Людство побудувало світ так, щоб з ним легко взаємодіяв двоногий гуманоїд з двома руками і десятьма пальцями. Тому якщо ви хочете, щоб робот міг робити те саме, що й люди, він має бути приблизно такого ж розміру, форми та можливостей», – розповів Ілон Макс.

Читайте також:  Ілон Маск призупинив угоду щодо покупки Twitter

Багато хто серйозно і небезпідставно турбується про те, що серійні машинні гуманоїди почнуть замінювати людей у ​​поширених видах діяльності, подібно до трудових мігрантів, готових працювати на більш вигідних для роботодавця умовах. Ось чому інтерв’юер запитав, чи буде користь від роботів і у повсякденному житті, наприклад, як підручний у домашньому побуті. У відповідь Маск заявив, що Optimus буде «універсальним гуманоїдом». Також не варто унеможливлювати завантаження можливостей людської особистості в машину.

Tesla Optimus

«Ми могли б завантажувати речі, які, на нашу думку, роблять нас такими унікальними. Щодо збереження наших спогадів, нашої особистості, я думаю, ми могли б це зробити», — міркував Ілон.

Читайте також:  Названі ключові особливості Android TV 13

До кінця 2023 року Маск пообіцяв старт серійного виробництва Tesla Optimus. Перший робот Tesla, а саме Tesla Bot, було представлено у серпні 2021 року. Його зріст 5 футів 8 дюймів, а вага – 125 фунтів.