Наука

Вчені винайшли провісник майбутнього

Майбутнє

Дослідники Массачусетського технологічного інституту розробили систему, яка безпосередньо інтегрує функції прогнозування поверх існуючої бази даних часових рядів.

Її спрощений інтерфейс, який вони називають tspDB (база даних прогнозів тимчасових рядів), дозволяє недосвідченому користувачеві генерувати прогноз погоди, майбутні ціни на акції, ризик захворювання та багато іншого всього за кілька секунд.

Нова система точніше і ефективніша за сучасні методи глибокого навчання при виконанні двох завдань: передбачення майбутніх значень та заповнення відсутніх точок даних. Успіх tspDB криється в його новому алгоритмі прогнозування багатовимірних даних часових рядів, тобто даних, що містять більше однієї змінної, що залежить від часу.

Читайте також:  Гідропанелі можуть перетворити повітря на питну воду в будь-якій точці планети

Інструмент для передбачення майбутнього

У базі даних погоди, наприклад, температура, точка роси та хмарність залежить від своїх попередніх значень. Алгоритм також оцінює волатильність багатовимірної часової низки, щоб надати користувачеві рівень достовірності його прогнозів.

«Незважаючи на те, що дані часових рядів стають дедалі більш складними, цей алгоритм може ефективно фіксувати будь-яку структуру часових рядів. Схоже, ми знайшли відповідну лінзу, щоб поглянути на складність моделей даних тимчасових рядів», — каже старший автор Деваврат Шах, професор Ендрю та Ерни Вітербі в EECS та член Інституту даних, систем та суспільства Лабораторії інформаційних систем та систем прийняття рішень.

До Абдулли Аломару (аспіранту факультету електротехніки та інформатики) та Деваврату Шаху в роботі над статтею приєднався провідний автор Аніш Агравал, колишній аспірант EECS, а зараз – постдок в Інституті Саймонса Каліфорнійського університету в Берклі. Дослідження буде представлене на конференції ACM SIGMETRICS.