Технології

Розроблено розумну пов’язку, що вивільняє ліки тільки при запаленні

Пов'язка

Вчені з Empa розробили особливу медичну тканину з полімерних волокон, яка вивільняє протимікробну речовину, що діє, тільки коли починається запальний процес. Це має заощадити ліки та запобігти побічним ефектам від надмірного впливу медикаментозних речовин.

Складається розумна пов’язка із нешкідливого композиту, комбінованого з поліметилметакрилатом та біосумісною сумішшю полімерів. Усередині волокон розташований антисептик – дигідрохлорид октенідину.

Поки поверхня рани тримає температуру в межах 32-34 градусів, полімерна суміш залишається цілою, утримуючи ліки усередині. Однак варто тільки початися запалення, яке супроводжується зростанням температури мінімум до 37 градусів, полімер розм’якшується та вивільняє порцію октенідину в інфіковану тканину.

Читайте також:  Xiaomi Mi Band 7: перше офіційне зображення та дата анонсу

Після повернення температури до норми полімер твердне знову – до наступного разу. Усього пов’язка несе до п’яти зарядів препарату.

Розумна пов'язка

Мікроскопічне зображення електросплетених нановолокон

Поки що вчені намагаються знизити рівень температурного діапазону (поки що полімер реагує на перепади 4-5 градусів), необхідного для активації матеріалу, і паралельно вивчають можливість використання допоміжних засобів, у тому числі дозованих антибіотиків.