Економіка

Країни Балтії повністю відмовилися від газу РФ

Видобуток газу

Природний газ із Росії перестав надходити до країн Балтії – Латвії, Литви та Естонії, повідомив голова оператора системи Conexus Baltic Grid.

У Латвію, Литву та Естонію більше не надходить природний газ із Росії. Про це повідомив Латвійському радіо голова правління оператора системи природного газу АТ Conexus Baltic Grid (Conexus) Улдіс Барісс, передає Интерфакс.

“Якщо ще й були сумніви, чи можна розраховувати на російські поставки, то ці події ясно показують, що з погляду надійності покладатися на них фактично більше не можна. З погляду енергетичної безпеки держави однозначно потрібно вирішувати питання про будівництво другого ЗПГ-терміналу – чим швидше, тим краще”, – сказав Баріс.

Читайте також:  Війна коштує Україні 5% ВВП на місяць

Він зазначив, що в Інчуканському газосховищі нині нетипово багато газу для цього періоду – 7,6 террават-годин. Це майже стільки ж, скільки Латвія та Литва разом споживають у зимові місяці. Тому найближчими місяцями причин для стурбованості немає.

Цього року Інчукалнське газосховище розпочало сезон закачування вже 26 лютого, що набагато раніше за звичайні терміни, щоб забезпечити запаси газу.