Економіка

Мінекономіки оцінило падіння ВВП у 16%

Міністерство економіки

Найбільше постраждали ті галузі, де неможлива дистанційна робота, наголосили у відомстві.

У першому кварталі 2022 року валовий внутрішній продукт України впав на 16%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомило Мінекономіки.

“Російська агресія проти України докорінно змінила нашу економіку. Наш прогноз зниження ВВП у першому кварталі 2022 року становить 16%, а загальнорічне падіння може досягти 40%”, – заявив перший заступник міністра Денис Кудін.

За його словами, найбільше постраждали ті галузі, де неможлива дистанційна робота, зокрема авіаційні, морські перевезення, область послуг, де бізнес працює безпосередньо зі споживачами.

Читайте також:  ЗМІ оцінили вартість випущених по Україні ракет

Водночас Кудін зазначив, що за останні 10 днів економіка загалом почала оживати, бізнес у безпечних регіонах повертається до роботи, а аграрії розпочали посівну.

Мінекономіки зазначило, що у процесі відновлення економіки України особлива увага приділятиметься підтримці галузей, які безпосередньо забезпечують життєдіяльність громадян та зміцнюють обороноздатність держави.

“Йдеться про сільське господарство, виробництво продуктів харчування, роздрібну торгівлю, комунальні та енергетичні послуги, виробництва, що працюють над мобілізаційними замовленнями”, – уточнило відомство.