Технології

SpaceX припинила випуск пілотованих кораблів Dragon

SpaceX

Президент SpaceX Гвінн Шотвелл заявила про закінчення випуску пілотованих космічних кораблів Dragon. За її словами, виробництво низки вузлів та деталей продовжиться для потреб післяпольотного технічного обслуговування.

Основний ресурс команди, яка працювала над Crew Dragon, тепер сконцентрується на кораблі наступного покоління – Starship. На сьогоднішній день космічний флот SpaceX має у своєму складі шість капсул Dragon другого покоління: пара Cargo та чотири Crew. Цього з лишком має вистачити для виконання всіх чинних та запланованих контрактів. Згортання колишнього проекту, швидше за все, вказує на те, що капсула C212 Freedom готова і проходить тестування. Перша місія, яка чекає на цей корабель, запланована на квітень (Crew-4). У ході її на МКС доставлять чотирьох астронавтів для виконання 67-ї та 68-ї експедицій на орбітальній лабораторії.

Корабель SpaceX Crew Dragon Endurance (С210) на ракеті Falcon

Багаторазовий пілотований корабель SpaceX Crew Dragon Endurance (С210) на ракеті Falcon 9 встановлено на стартовому столі LC39A у Космічному центрі Кеннеді. Фото зроблено 28 жовтня 2021 перед запуском місії Crew-3, яка доставила на МКС екіпаж 66-ї експедиції / ©NASA, Joel Kowsky

Для довідки експериментальний запуск прототипу Starship очікувався наприкінці літа або восени 2021 року, але з отриманням ліцензії від регуляторів виникли складності, тому довелося його перенести. Спочатку експертиза Федерального управління цивільної авіації США (FAA) не впоралася з раніше заявленими термінами, а потім підведення її підсумків відстрочили програму до весни 2022 року. Проте SpaceX не марнувала часу і паралельно продовжувала свою роботу в рамках нової програми.

Читайте також:  Співробітники Microsoft використовують Windows 11 на несумісних ПК

Новий прототип має вивести на орбіту корисне тестове навантаження — пакет супутників Starlink. Також відомо, що попередня версія Starship буде оснащена новим поколінням двигунів Raptor. Всі з двохсот випущених одиниць добре показали себе в наземних стендових або атмосферних льотних випробуваннях.