Авто

Розкрито дату прем’єри повністю нового електричного Smart

Smart

Компанія Smart розкрила дату прем’єри нової електричної моделі з назвою #1. Автомобіль, на який покладено місію перезапустити бренд на ринку і з якого почнеться нова ера компанії, мають бути представлені вже через тиждень, 7 квітня. Електрокар стане найбільшою моделлю за всю історію компанії. Крім того, це перший автомобіль, випущений спільно з китайською компанією Geely – у неї зосереджено 50% акцій компанії, якою раніше володів Mercedes-Benz.

Саме Geely і поділився з компанією власною архітектурою для електрокарів SEA (Sustainable Experience Architecture), яка була представлена ​​на початку осені 2020 (вона ж ляже в основу майбутніх електрокарів Volvo). А ось колишній моновласник бренду Mercedes-Benz відповідав у новому проекті здебільшого лише за дизайн.

Електрична «одиничка» стане найбільшою моделлю, яка коли-небудь випускалася компанією Smart. Розміри серійної версії поки тримаються в таємниці, проте передсерійний концепт по колісній базі обігнав навіть молодший електрокар у лінійці Mercedes-Benz: у #1 цей показник становить 2,75 метра, тоді як відстань між осями у кросовера EQA – 2,73 метра .

Поки що жодних подробиць про новинку не розкривають — компанія лише звітувала за підсумками тестів, що інженерам вдалося досягти коефіцієнта аеродинамічного опору на рівні 0,29. Такого результату вдалося досягти завдяки висувним дверним ручкам, які пройшли випробування 40-градусним морозом, та активній аеродинамічній стулці у фальшрадіаторній решітці. Остання, до речі, буде доступною навіть у базових комплектаціях.

Читайте також:  Нова Honda CR-V: перші фотографії

Продажі першого електрокара Smart обіцяли запустити до кінця 2022 року, причому спочатку модель з’явиться на китайському ринку, де і буде налагоджено виробництво, а вже потім новинку отримають європейські дилери.