Економіка

Рада схвалила гарантування банківських вкладів на 100%

Гроші

Гарантія у 100% за депозитами фізичних осіб на період дії воєнного стану дасть впевненість українцям у збереженні їх заощаджень, зазначили у НБУ.

Верховна Рада запровадила гарантію у 100% за банківськими депозитами на період воєнного стану. Законопроект №5542-1 нардепи ухвалили загалом 298 голосами “за” на пленарному засіданні у п’ятницю, 1 квітня.

Норми законопроекту передбачають, що після закінчення дії воєнного стану гарантована сума депозитів у банках збільшиться утричі – з нинішніх 200 тисяч гривень до 600 тисяч гривень.

Читайте також:  США мають намір передати Україні активи РФ

Раніше Національний банк України та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підтримали ініціативу президента Володимира Зеленського запровадити 100% гарантії держави на депозити населення.

Як зазначили тоді в НБУ, 100% гарантії не означає, що потреба у компенсації вкладів усіх банків обов’язково постане. До початку війни банківська система мала значний запас фінансової міцності, демонструвала солідні показники прибутковості, капіталізації та ліквідності, тому сьогодні може протистояти викликам, спричиненим війною.

“Гарантія у 100% за депозитами фізичних осіб на період дії воєнного стану дасть впевненість українцям у збереженні їх заощаджень, адже держава гарантує кожному громадянину повернення його коштів у повному обсязі. Введення 100% гарантії на банківські вклади на період дії воєнного стану – це додатковий механізм підтримки банків”, – повідомив регулятор.

Читайте також:  Ахметов став удвічі біднішим - Forbes

Станом на 1 лютого 2022 року загальна сума вкладів фізичних осіб (зокрема і фізичних осіб-підприємців) у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів становила 658,3 млрд. гривень. Депозити 98,1% вкладників у банках-учасниках фонду не перевищують 200 тисяч гривень (на 245 млрд. гривень).