Економіка

Названо 100 найвпливовіших компаній світу за версією Time

Time top 100

Американський журнал опублікував оновлений рейтинг компаній, що мають найбільшу вагу у своїй галузі. До нього увійшли не лише технігіганти на кшталт Apple — при складанні списку журналісти враховували насамперед вплив рівня впливу номінантів на всю індустрію у кожній із «призових» категорій.

До списку лідерів категорії «Першопрохідці» увійшли медіакомпанія Kaling International, розробник систем на основі машинного навчання OpenAI, космічна компанія Axiom Space та NFT-майданчик OpenSea. Крім того, журналісти відзначили досягнення розробників гри Rec Room з однойменною назвою, а також японської компанії Astroscale Holdings, яка займається рішеннями щодо «вилову» космічного сміття.

Читайте також:  Кабмін удвічі збільшив термін військових облігацій

“Титанами” ринку були названі такі імениті корпорації, як Amazon, Alphabet (до складу якої входить Google) та Apple, а також Microsoft, IBM та NVIDIA. Крім того, гучний титул отримали Disney та Netflix, контейнероперевізник Maersk, фармацевтична компанія Pfizer та баскетбольна асоціація NBA. Відзначився у списку китайський автомобільний бренд BYD Co.

У номінації “Лідери” переможцем стала звукозаписна компанія HYBE, відома світу як агент південнокорейської поп-групи BTS. Заодно до фіналістів увійшли сервіс потокового відтворення Spotify, що не потребує представлення Sony і компанія Impossible Foods, що спеціалізується на створенні штучного м’яса. Серед інших переможців – Reddit, Balenciaga, Sotheby’s та Airbnb.

Читайте також:  Індія заборонила експорт пшениці

Головним інноватором був визнаний бренд електрокарів Rivian, який «посунув» Tesla, яка до списку не увійшла. Компанію йому склали розробник розумних камер Wyze, сервіс перевірки орфографії Grammarly, а також швейцарська компанія Climeworks, яка займається технологіями вилучення вуглекислого газу з повітря. Ще одним переможцем у категорії стала ізраїльська Notraffic, у портфоліо якої – система розумних світлофорів.

Нарешті, до “руйнівників” віднесли TikTok, що відтягує на себе аудиторію соціальних мереж, дискаунтер одягу Shein, розробника “хакерського” софту NSO та криптовалютну P2P-платформу Paxful. Ознайомитись із повним списком переможців у всіх номінаціях можна на сайті журналу Time.