Авто

Ford розробляє світлофор, завжди зелений для екстрених служб

Ford

Європейський підрозділ Ford пропонує рішення, яке допоможе екстреним службам швидше добиратися до місця виклику, не застрягаючи на перехрестях.

Йдеться про інтелектуальний світлофор, здатний взаємодіяти з автомобілями: при наближенні «швидкої» або пожежної машини він спалахує зеленим, пропускає їх, а потім повертається до стандартного режиму роботи. Також Ford збирається навчити його спілкуватися зі звичайними автомобілями з круїз-контролем.

Технологія, що лежить в основі розробки, називається Cellular Vehicle-to-Everything (C-V2X) та забезпечує бездротовий зв’язок автомобіля буквально з усім навколо – з іншими машинами, пішоходами та, як у даному випадку, об’єктами дорожньої інфраструктури.

Читайте також:  Висувна лава та прозорий капот: представлений перший електрокар Lincoln

Ford вже обладнав необхідними пристроями вісім світлофорів у німецькому Ахені, що стоять один за одним, і відправив на тестовий маршрут кросовер Kuga, який імітував «швидку». Тести пройшли успішно: при наближенні автомобіля на світлофорах загорялося зелене світло.

За задумом інженерів Ford, “розумні” світлофори здатні значно підвищити ефективність екстрених служб. За підрахунками німецьких експертів, виживання на дорогах була б на 40 відсотків вищою, якби «швидкі» доїжджали до місця події лише на чотири хвилини швидше.

Однак технологія може стати в нагоді і звичайним автомобілістам. Ford працює над тим, щоб включити можливість спілкування зі світлофорами в адаптивний круїз-контроль з метою підвищення комфорту: отримуючи сигнал, він зможе плавно уповільнювати автомобіль, коли горить червоний сигнал.