Політика

Зеленському довіряє більшість американців – опитування

Володимир Зеленський

Літні американці набагато більше впевнені у лідерських здібностях Зеленського, ніж молоде покоління.

Близько 72% громадян США довіряють президентові України Володимиру Зеленському у питаннях міжнародної політики, тоді як довіра до президента США Джо Байдена серед американців сягає 48%. Про це йдеться у результатах опитування американського соціологічного центру Pew Research Center, проведеного 21-27 березня.

Для порівняння, президенту Франції Емманюелю Макрону найбільше довіряють 55% респондентів, канцлеру Німеччини Олафу Шольцу – 53%, Байдену – 48%. За президентом США йде лідер Китаю Сі Цзіньпін з рейтингом 15%. Володимиру Путіну довіряють лише 6% американців. При цьому 77% респондентів загалом не довіряють міжнародній політиці російського президента.

Читайте також:  ЄС цікавлять два критерії для членства України

Згідно з опитуванням, літні американці набагато більше впевнені в лідерських здібностях Зеленського, ніж молоді покоління. Майже половина американців у віці 65 років і більше значно довіряють Зеленському, серед громадян США, молодших за 30 років, підтримка українського президента становить 28%. Американці з вищим рівнем освіти, особливо з ученим ступенем, також схильні довіряти Зеленському.

Демократи та ті, хто симпатизує Демократичній партії, частіше, ніж республіканці та прихильники республіканців, довіряють президентові України (80% проти 67%).

Думки щодо ставлення до Байдена в американського населення розділилися: 48% кажуть, що довіряють йому, 52% – не надто довіряють чи взагалі не довіряють.