Технології

Назван важливий недолік SSD-накопичувачів з інтерфейсом PCIe 5.0

ssd PCIe 5.0

Перехід на стандарт PCI-Express 5.0 збільшить швидкість твердотільних накопичувачів. Але ціною «розгону», за заявою компанії Phison, стануть підвищені вимоги до охолодження новинок. Ймовірно, що з їхньої коректної роботи користувачам невдовзі доведеться купувати кулер як для процесора, але й нового накопичувача.

Згідно з звітом компанії, паспортний температурний ліміт для SSD нового покоління становить до 125 ° C – це вище, ніж у більшості споживчих процесорів та відеокарт. При цьому ці значення зможе витримати контролер, але не самі чіпи пам’яті (їх оптимальний робочий діапазон становить від +25 до +50 градусів за Цельсієм). Представники Phison стверджують, що радіатор для моделей з підтримкою PCIe Gen 5 стане не рекомендованим, а обов’язковим елементом конструкції.

Крім того, чіпмейкер прогнозує широке поширення систем активного охолодження майбутніх SSD. Як альтернативний метод боротьби з перегрівом вендор також розглядає перехід на більш «тонкий» 7-нм техпроцес і навіть зменшення кількості ліній PCI-Express і каналів NAND. На думку компанії, використання восьми ліній для споживчих моделей надмірно: вистачить і чотирьох, при цьому TDP впаде на 20-30%.

Подібний метод передбачається застосовувати насамперед при розробці SSD для ноутбуків. Крім того, Phison має намір інвестувати в новий тип роз’єму М2, який дозволить встановлювати накопичувачі з активним охолодженням в збирання користувача, не заважаючи іншим компонентам. Дата появи масових комерційних продуктів нового типу поки що не оголошена.