Авто

Volkswagen зупинив виробництво на одному з найбільших заводів Європи

Volkswagen

Volkswagen поставив на паузу виробництво автомобілів на своєму заводі у Братиславі, повідомляє словацьке інформаційне агентство SITA.

Таке рішення концерну довелося ухвалити через затяжний дефіцит електронних компонентів, що посилився через події в Україні: підприємство не може отримати деталі від українських постачальників. Скільки триватиме простий на одному з найбільших автомобілебудівних майданчиків Європи, поки що не зрозуміло.

Це вже не перша зупинка заводу у словацькій столиці з початку березня. Минулого тижня графік також довелося скоригувати: складання машин стало в понеділок і відновилося в середу – але не повністю.

Читайте також:  Прокуратура пощадила чеського мільйонера, що розігнався до 417 км/год.

Як і багато інших підприємств, завод у Братиславі продовжує страждати від нестачі електронних компонентів, спочатку викликаної локдаунами 2020 року. Проблем із виробництвом деталей та логістикою додає поточна геополітична ситуація.

Підприємство у Братиславі було відкрито ще у 1971 році як Bratislavské Automobilové Závody (BAZ) для збирання автомобілів Skoda. У 1991 році Volkswagen викупив його 80-відсоткову частку, а в 1998-му придбав 20 відсотків, що залишилися. За 30 років з конвеєра зійшло понад шість мільйонів автомобілів підконтрольних німецькому концерну марок, а вкладення склали 4,6 мільярда євро.

Наразі виробнича площа заводу займає 1,78 мільйона квадратних метрів. На потужностях Volkswagen Slovakia збирають Audi Q7, Audi Q8, Volkswagen Touareg та Porsche Cayenne, а також Volkswagen up!, SEAT Mii та Skoda Citigo.

Читайте також:  Електричний Ford F-150 Lightning розпродали до початку виробництва

Джерело: SITA