Політика

Орбан: Виконання прохань України занапастить Угорщину

Орбан

Запровадження ембарго на російські енергоносії зупинить угорську економіку, заявив прем’єр.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що економіка його країни зупиниться, якщо Будапешт виконає прохання України щодо запровадження ембарго на російські енергоносії. Про це він сказав у радіоефірі 27 березня, пише ЄП.

“Питання для Угорщини не в тому, чи готова вона платити трохи більше грошей за енергію і допомагати Україні, тому що тоді ми були б до цього готові. Йдеться про те, чи газ надійде взагалі”, – сказав Орбан.

Читайте також:  Країни ЄС закрили порти для російських кораблів

За його словами, Україна просить Угорщину про те, щоб не використати 61 відсоток усієї угорської нафти, а це означатиме, що в країні виникне дефіцит палива.

Крім того, за словами Орбана, якщо Угорщина запровадить ембарго на російський газ, це означає, що зникне 85 відсотків всього угорського споживання газу.

“Якщо не буде нафти і газу, угорська економіка зупиниться: заводи будуть закриті, буде масове безробіття. Те, що просять українці, – це повністю зупинити угорську економіку, знову втратити роки розвитку та знизити рівень продуктивності угорської економіки до рівня, який був 8-10 років тому”, – сказав він.

Читайте також:  У ЄС немає згоди щодо енергетичного ембарго РФ

Орбан наголосив, що зробить для України все, що в його силах, “але не можна вимагати занапастити себе заради них”.