Технології

Intel представила новий стандарт живлення для потужних відеокарт

Intel ATX 3.0

Компанія опублікувала специфікацію ATX 3.0, орієнтовану на десктопні системи із підтримкою PCIe 5.0. Оновлення стало найбільшим у галузі з 2013 року. Крім того, Intel переглянула характеристики стандарту ATX12VO для виробників материнських плат та блоків живлення з метою підвищення енергоефективності комп’ютерного заліза.

Intel ATX 3.0

Головним нововведенням специфікації стане новий 12-контактний конектор 12VHPW. Він забезпечить подачу до 600 Вт на відеокарти із підтримкою інтерфейсу PCI-Express 5.0. Штекер також передаватиме сервісні сигнали для регулювання вихідної напруги постійного струму. Для порівняння, перехідники з пари 8-pin роз’ємів на один 12-pin мають «пропускну здатність» в 450 Вт.

Читайте також:  Слух: Apple збільшить автономність смарт-годинників новою прошивкою

Intel ATX 3.0

«Блоки живлення на базі ATX 3.0 та ATX12VO 2.0 гарантують, що будь-хто, хто хоче отримати від своїх настільних ПК максимально стабільну та оптимізовану за вартістю продуктивність з максимальною енергоефективністю, зможе це зробити – як зараз, так і в майбутньому», – зазначив представник Intel Стівен Істман.

Специфікація ATX12VO 2.0 також додає функцію I_PSU% для десктопів, що раніше з’явилася на мобільних та серверних платформах. Вона забезпечує покращену енергоефективність для систем малого форм-фактора (SFF), які не можуть використовувати більші блоки живлення, подібно до класичних систем.

Intel ATX 3.0

Очікується, що перші відеокарти із підтримкою стандарту ATX 3.0 будуть представлені до кінця поточного року. Раніше перші десктопні системи на базі ATX12VO представила компанія MSI (моделі Creator P100A та MPG Trident AS).