Технології

Чутка: iPhone 14 отримає «новий» процесор Bionic

iPhone 14

У мережі з’явилася нова інформація про залізо майбутніх моделей iPhone. Свіжий витік підтвердив, що Apple має намір оснастити молодші представники 14-ї серії старим залізом – але ось позиціонуватися воно буде інакше.

За даними інсайдера під ніком LeaksApplePro, iPhone 14 та iPhone 14 Max отримають трохи модифіковані версії вже існуючого 5-нм процесора A15 Bionic, який компанія просуватиме під комерційною назвою A16. У той же час новий чіп, розроблений для старших версій смартфона, та вироблений за 4-нм технологією, отримає маркування A16 Pro.

Як саме Apple змінить стару мобільну платформу, поки що невідомо. Ймовірно, йдеться про збільшення кількості ядер GPU. Подібну схему компанія вже застосовувала при випуску iPhone 13, базова та mini-версія якого мали на одне графічне ядро ​​менше, ніж Pro-модифікації.

Читайте також:  HUAWEI вигадала, як підвищити продуктивність процесорів

Джерело зазначає, що однією з причин такого рішення стане дефіцит виробничої потужності – вендору доведеться випускати чіпи M2 та A16 для нових пристроїв, і конвеєри будуть завантажені. Крім того, оснащення молодших версій iPhone торішніми процесорами дозволить скоротити витрати і чіткіше розмежувати вартість різних модифікацій гаджета.

За чутками, ціна iPhone 14 буде починатися з позначки $799 доларів, iPhone 14 Max обійдеться покупцям у суму від $899, а iPhone 14 Pro попередньо оцінюється в $1099 за версію з мінімальним обсягом накопичувача.