Політика

МАГАТЕ готове допомогти убезпечити АЕС в Україні

Чорнобильська АЕС

Організація може направити в Україну експертів та обладнання, щоб допомогти забезпечити безпеку її ядерних об’єктів.

Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про пожежі у Чорнобильській зоні відчуження, у зв’язку з чим організація висловила готовність допомогти убезпечити ядерні об’єкти на території країни. Про це у середу, 23 березня, повідомили у МАГАТЕ.

Так, Київ передав агентству інформацію, що пожежники Держслужби з надзвичайних ситуацій напередодні намагалися загасити лісові пожежі біля Чорнобильської атомної станції.

Читайте також:  Росію поставлять перед вибором - Білий дім

“Україна повідомила МАГАТЕ, що пожежники намагалися загасити лісові пожежі біля Чорнобильської AЕС. У Києві та на двох АЕС було виявлено незначне підвищення концентрації цезію в повітрі, яке не є суттєвим приводом для занепокоєння”, – йдеться у повідомленні.

Ситуацію прокоментував гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, який у своєму відеозверненні заявив, що організація готова направити в Україну експертів та обладнання, щоб допомогти забезпечити безпеку її ядерних об’єктів та “запобігти ризику важкої аварії”.

За словами Гроссі, необхідність запобігання ядерній аварії на території України “стає все більш актуальною з кожним днем”, і “ми не можемо дозволити собі більше гаяти час – нам треба діяти зараз”.

Читайте також:  Польща, Латвія, Литва та Естонія ізолюють Росію - Найєм

Крім того, він уточнив, що українським пожежникам у Чорнобилі вдалося загасити чотири пожежі, проте вогонь поширюється довкола станції.

“З 15 українських реакторів, розташованих на чотирьох об’єктах, вісім продовжують працювати, зокрема два на контрольованій Росією Запорізькій АЕС, три у Рівному, один у Хмельницькому та два на півдні України”, – розповів Гроссі.

Зазначимо, у Чорнобильській зоні відчуження наразі виміри радіації не проводяться.