Технології

Apple заборонила самостійний апгрейд Mac Studio [ВІДЕО]

Apple Mac Studio

В одному з недавніх оглядів блогери виявили вільний слот для SSD, припустивши, що він дозволяє зробити апгрейд ПК. Насправді все виявилося не так просто — у цьому на власному досвіді переконався ютубер Лука Міані, котрий спробував самостійно виконати цю процедуру в домашніх умовах.

Для експерименту автор ролика використав одразу два комп’ютери. Вилучений з першого пристрою SSD-накопичувач попередньо відформатував, і потім помістив у вільний слот на платі другого. Після спроби увімкнення Mac Studio, який одержав додатковий дисковий простір, відмовився завантажуватися. Його світлодіодний індикатор на лицьовій панелі транслював сигнал SOS за допомогою азбуки Морзе.

Крім того, блогер випробував інші варіанти завантаження. Спочатку він витяг із «постраждалого» ПК оригінальний накопичувач і замінив його на відформатований, а потім «перекинув» на першу машину SSD від другої із встановленою ОС. В обох випадках комп’ютери сигналізували про помилку та не виводили зображення на дисплей.

Зважаючи на все, Apple «прив’язала» комплектуючі до конкретних пристроїв за серійним номером. Що натякає на це повідомлення, опубліковане і на сайті компанії — клієнтам рекомендується заздалегідь вибрати конфігурацію з відповідним обсягом дискового простору. Обійти обмеження можуть тільки фахівці сервісних центрів за допомогою спеціального ПЗ. Сама Apple публікацію блогера не прокоментувала.