Авто

Toyota зупинила виробництво Land Cruiser 300 через землетрус

Toyota

Землетрус, що стався біля північно-східного узбережжя головного японського острова Хонсю в ніч із 17 на 18 березня, порушив роботу місцевих автовиробників.

Про припинення складання машин та комплектуючих оголосили компанії Nissan та Toyota, причому остання була змушена припинити випуск машин на 11 заводах.

Тепер з’ясувалося, що в простий було відправлено ще вісім виробничих ліній на шести підприємствах, порушено графіки випуску моделей Land Cruiser 300, Land Cruiser 70, RAV4, а також Lexus RX та ES.

Читайте також:  Ford розробляє світлофор, завжди зелений для екстрених служб

З офіційної заяви Toyota випливає, що на період з 21 по 23 березня зупинено виробництво на 18 складальних лініях 11 заводів, а 24, 25 і 26 березня простоюватимуть ще шість заводів та вісім ліній через порушення ланцюжків поставок та брак деталей для складання нових машин. Серед постраждалих моделей виявився і так дефіцитний Land Cruiser 300, черга за яким вже розтяглася на чотири роки.

Щодо Nissan, то автовиробнику провезло більше — компанія не зазнає непередбачених втрат, оскільки завод у Фукусімі і так планувалося закрити на 17-18 березня для планової вакцинації співробітників.

Читайте також:  Mercedes-Benz створить лінійку колекційних автомобілів Mythos Series

Підземні поштовхи магнітудою 7,4 бали були зафіксовані біля північно-східного узбережжя: їхній епіцентр знаходився біля узбережжя префектури Фукусіма, вогнище залягало на глибині 60 кілометрів. Через деякий час на північному сході країни стався повторний землетрус магнітудою 5,6 балів.

Джерело: Toyota