Політика

Зеленський закликав Японію об’єднати Азію

Володимир Зеленський

Лідерство Японії може стати незамінним у розробці нових інструментів та гарантій безпеки у світі.

Президент України Володимир Зеленський у середу, 23 березня, виступив перед парламентом Японії та закликав Токіо взяти лідерську роль в об’єднанні Азії, щоб змусити Росію зупинити війну в Україні. Він також попросив посилити санкції проти Росії.

“Я вдячний вашій країні за принципову позицію в такий історичний момент, реальну допомогу Україні. Ви стали першими в Азії, хто почав дуже сильно тиснути на Росію для відновлення миру, хто підтримав санкції проти Росії. Я закликаю продовжити це робити, закликаю об’єднувати зусилля країн Азії, ваших партнерів, щоб стабілізувати ситуацію, щоб Росія шукала миру та зупинила цунамі свого жорстокого вторгнення в Україну”, – сказав Зеленський.

Читайте також:  Зеленський: Нам потрібна реформа системи безпеки

Він також закликав Японію запровадити ембарго на торгівлю з Росією та припинити роботу японських компаній на російському ринку.

Крім того, Зеленський закликав міжнародні організації провести реформування, щоб стати більш дієвими.

“Міжнародні інститути не спрацювали… ООН, Рада безпеки, вони потребують реформування, вони потребують ін’єкції чесності, щоб стати дієвими, щоб дійсно вирішувати і дійсно впливати, а не лише обговорювати”, – заявив Володимир Зеленський.

Він закликав Японію приєднатися до розробки нових інструментів, які б працювали превентивно і проти будь-якої агресії.

“Ми повинні напрацювати нові гарантії безпеки, щоб можна було діяти превентивно щоразу, коли виникає загроза для миру. Чи можна це зробити на базі існуючих структур? Після такої війни – точно ні. Потрібно створювати нові інструменти, нові гарантії, які працюватимуть превентивно і потужно проти будь-якої агресії”, – зазначив Зеленський, додавши, що лідерство Японії може стати незамінним у їх розробці.