Політика

МЗС відповіло на відмову Угорщини підтримати санкції

Україна та Угорщина

Влада Угорщини відмовляється підтримати санкції ЄС проти Росії в енергетиці, а також проти закриття неба над Україною та миротворців.
МЗС України прокоментувало заяву Угорщини, яка відмовилася підтримати санкції ЄС проти РФ у сфері енергетики та виступає проти безпольотної зони над Україною та миротворчої місії, повідомляє Інтерфакс-Україна у вівторок, 22 березня.

“Міністр закордонних справ Петер Сійярто наголошує на необхідності уникнути поширення війни за територію України та безпосереднього конфлікту НАТО і РФ. На його переконання, щоб не провокувати Росію, Угорщині не слід підтримувати закриття українського неба та розгортання операції з підтримки миру, а також дозволяти транзит угорською території військової допомоги для української армії”, – нагадав спікер МЗС Олег Ніколенко.

Читайте також:  У Мінекономіки назвали терміни вступу в ЄС

За його словами, “не провокувати Росію” – це найпоширеніший аргумент, коли потрібно дати Росії більше простору для агресії.

“Ми, звичайно, не бажаємо нікому того горя, з яким зіткнулися українці через війну Росії. Водночас помилково вважати, що Угорщина, як і будь-яка інша європейська країна, існує у вакуумі. Наша держава зараз фактично захищає східний рубіж НАТО. Якщо Росії вдасться досягти її злочинних цілей в Україні, наступною метою стануть наші сусіди. Про це зараз відкрито кажуть російські посли за кордоном”, – зазначив Ніколенко.

За його словами, напередодні з’явилися докази, як ФСБ РФ намагається розхитати ситуацію на Закарпатті, використовуючи угорський фактор.

Читайте також:  У ЄС немає згоди щодо енергетичного ембарго РФ

“Угорщина завжди позиціонувала себе як захисник прав закордонних угорців. Закликаємо Угорщину відкрито засудити цю провокацію Росії і скористатися своїми розвиненими каналами зв’язку з Москвою для запобігання будь-яким провокаціям з метою розпалювання міжетнічної ворожнечі в Україні. Настав час бути чесними із самими собою. Марно сподіватися, що спроби задобрити агресора матимуть успіх. Це доводить історія, зокрема й самої Угорщини”, – зазначив речник МЗС.

Тому партнери мають дбати про те, щоб Україна вистояла та перемогла Росію. “Для цього потрібно зміцнювати європейську єдність. Єдність, яка дозволить запровадити більше жорстких санкцій проти Росії, щоб зупинити її військову машину”, – сказав Ніколенко.