Технології

Аналітики показали, як Qualcomm та MediaTek поділили ринок смартфонів

Qualcomm і MediaTek

Новий звіт Counterpoint Research цікавий не лише цифрами відвантажень усіх мобільних чіпмейкерів минулого року. Аналітики також склали порівняльний графік популярності процесорів для смартфонів у різних цінових сегментах.

Згідно зі статистикою, 2021 року чіпи MediaTek домінували в ціновій категорії до $299 за смартфон — основна частка відвантажень припала на процесори серій Dimensity 700, 800 та Helio. У свою чергу, продукція Qualcomm була більш популярна в сегменті від $399. Винятком стала лише ніша в діапазоні від 700 до 799 доларів, де лідерство перехопила Samsung, що посіла третє місце у підсумковому рейтингу постачальників SoC.

Звіт

У звіті Counterpoint зазначається, що причиною такого розкиду популярності брендів став дефіцит напівпровідників. Qualcomm активно нарощувала лише відвантаження процесорів Snapdragon 700/800 задля збільшення прибутковості, тим самим поступившись більш доступні цінові ніші конкуренту. Аналітики очікують, що цього року MediaTek зможе збільшити продаж і в преміальному сегменті за рахунок серій Dimensity 8000 та 9000.

У бюджетній категорії у 2021-му наростила обсяги поставок та компанія UNISOC. Частка ж HiSilicon у пристроях дорожча за $499 у минулому звітному періоді виявилася на 30% нижчою, ніж роком раніше — причиною цього стало припинення виробництва через попадання в чорний список міністерства торгівлі США. Більшість нових смартфонів Huawei останнім часом оснащується процесорами Qualcomm без підтримки мереж 5G.