Суспільство

Понад 900 мирних українців стали жертвами війни – ООН

Війна в Україні

З початку воєнного вторгнення РФ до 19 березня 902 цивільних загинули і 1459 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Внаслідок воєнного вторгнення РФ на територію України загинули 902 мирні жителі та 1459 було поранено. Про це йдеться у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини за період із 4.00 24 лютого до 00.00 19 березня.

“Усього вбито 902 особи (179 чоловіків, 134 жінки, 11 дівчаток і 25 хлопчиків, а також 39 дітей та 514 дорослих, стать яких поки що невідома)”, – уточнили в ООН.

Читайте також:  В ОП сказали, на скільки в Україні вистачить продовольства

У Донецькій та Луганській областях 248 цивільних убито та 744 отримали поранення. З них на підконтрольній Україні території 195 убито та 561 поранено, а на території, контрольованій “ЛДНР”, – 53 убито та 183 поранено.

У Києві, Черкаській, Чернігівській, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Запорізькій, Дніпропетровській та Житомирській областях 654 жертви та 715 постраждалих.

Зазначається, що більшість зафіксованих жертв серед мирного населення викликало застосування зброї вибухової дії з великою площею ураження, зокрема важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, ракетних та авіаційних ударів.

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини наголосили, що фактичні цифри втрат серед цивільного населення вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де велися інтенсивні бойові дії, затримується, а багато даних очікують на підтвердження.

Читайте також:  Дедалі менше українців залишають країну - ДПСУ

Це стосується, наприклад, Маріуполя та Волновахи (Донецька область), Ізюма (Харківська область), Сєвєродонецька та Рубіжного (Луганська область), Тростянця (Сумська область), де є повідомлення про численні жертви серед мирного населення.