Технології

Вчені наблизилися до створення повністю «твердотільного» акумулятора

Батарея

Новий багатообіцяючий електроліт для твердотільних літій-іонних акумуляторів не буде вибухати, а також набагато енергоємніший, ніж рідкі накопичувачі.

Комбінація з літію, скандія, індія і хлору, що входить до його складу, розрахована на стабільну і безпечну роботу без втрат ємності на протязі понад сто циклів при високій напрузі (>4 Вольт) і тисяч циклів при проміжному.

На відміну від класичних твердотільних аналогів на сульфідній основі, новий базується на хлорі, що дозволяє уникнути окислення з подальшим розкладанням матеріалу при напрузі більше 2,5 Вольта.

Читайте також:  iPhone 14 Pro та Pro Max показали на реалістичних рендерах

Батарея

Це, у свою чергу, позбавляє необхідності ізолюючого покриття навколо катода, а значить, щонайменше перешкоджає провідності іонів у ньому.

«Хлоридні електроліти стають все привабливішими, тому що окислюються тільки при високій напрузі, а деякі з них хімічно сумісні з кращими катодами, що у нас є.

Нещодавно повідомлялося про кілька з них, але ми розробили один із явними перевагами», – сказала Лінда Назар, заслужений професор хімії Університету Ватерлоо, Канади та давній член JCESR (Об’єднаного центру досліджень у галузі зберігання енергії).