Технології

Створено перший у світі дисплей, що розтягується, який не спотворює зображення

КІММ

І досягли цього за допомогою технології проектування та метаматеріалів із унікальними фізичними властивостями. У результаті зображення на тридюймовому мікросвітлодіодному дисплеї не спотворюється, хоч би як екран намагалися розтягнути.

Секрет укладено у метаматеріалі з негативним коефіцієнтом Пуассона у друкованій платі. Іншими словами, при розтягуванні такого матеріалу в довжину відбувається пропорційний ефект розтягування та ширину.

Ґрунтуючись на результатах цього проекту, група старшого наукового співробітника д-р Бонгкюна Чана та його дослідницької групи з відділу наномеханіки в КІММ має намір влаштувати подальші дослідження мікросвітлодіодних дисплеїв із метаматеріалу у напрямку ігрових метавсесвітів. Також очікується, що нова технологія диверсифікує платформи для мобільних пристроїв, таких як телефони та планшети, адже такі дисплеї здатні облягати та прилипати до шкіри, що відкриває можливості для їх застосування у галузі медичних приладів та косметології.

Читайте також:  Xiaomi анонсувала розумний телевізор Smart TV 5A

КІММ

Новинка була представлена ​​в рамках проекту «Розробка технології метавідображення на основі мікросвітлодіодів», здійсненого у 2019 році під час програми Global Frontier Міністерства науки та ІКТ за підтримки Центру передових метаматеріалів (CAMM). Кафедра наномеханіки КІММ займається дослідженнями у галузі технології мікросвітлодіодного трансферу з 2008 року.