Суспільство

В ОП сказали, на скільки в Україні вистачить продовольства

Продукти

Українська економіка потребує валютних надходжень, а тому Києву треба думати і про експорт.

Україна забезпечена продовольством до кінця 2023 року. Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма в ефірі інформаційного телемарафону у суботу, 19 березня.

“Ми з погляду продовольства забезпечені зараз і будемо забезпечені наступного року, тому що запасів пшениці, кукурудзи, соняшникової олії, базових продуктів сьогодні на складах, на елеваторах достатньо на 3-5 років, оскільки ми завжди 70-80% цього продукту експортували. Тому себе ми точно прогодуємо”, – сказав чиновник.

Читайте також:  У Дії відновили послуги для ФОП

При цьому він зазначив, що українська економіка потребує валютних надходжень, а тому потрібно думати про експорт, – і анонсував програму підтримки аграріїв.

“Але ми маємо думати і про експорт, тому що валютні надходження, нам потрібно тримати баланс. І для того, щоб витримати, ми розробили комплексну програму підтримки посівної, яка насамперед передбачає пільгове фінансування аграріїв для того, щоб вони могли закупити дизельне пальне, посівний матеріал та добрива, щоб провести посівну, яка вже зараз фактично починається”, – додав Шурма.

Нарешті, він озвучив мету української влади – зберегти врожай, а наступного року забезпечити як мінімум на рівні 70% від поточного року, враховуючи військові дії в Україні.