Технології

Apple запатентувала “кіберпанківські” фітнес-датчики

Apple

Патентне відомство США зареєструвало заявку Apple на оригінальну систему компактних трекерів. На відміну від фітнес-браслетів та пошукових маячків, новий різновид датчиків має на увазі «командну роботу» і здатний моніторити не тільки частоту пульсу та місцезнаходження користувача, але й комплексно оцінювати його фізичний стан.

Apple

Запатентовані аксесуари можуть розміщуватися на різних частинах тіла або одягу користувача. При цьому кожен із датчиків здатний моніторити окремі показники – правильність постави, інтенсивність впливу сонячного світла на шкіру, частоту пульсу тощо. Система кріплення може включати клей, безпечний для шкіри, магніти, затискачі, гачки, ремінець та інші пристрої.

Читайте також:  Випущено першу у світі кредитну картку з криптовалютною заставою

Повідомляється, деякі типи датчиків можуть підтримувати відразу кілька режимів роботи, включаючи відстеження положення кінцівок і геолокації власника. Вибрати потрібну функцію користувач зможе в мобільному додатку, що збирає інформацію з усіх сенсорів, що носяться. Серед інших сценаріїв використання трекерів виділяються вимірювання артеріального тиску, рівня кисню та цукру в крові, а також частоти дихання.

Apple

Крім того, трекер може обробляти дані, що вводяться самим користувачем за допомогою кнопок, сканерів відбитків пальців, сенсорних панелей та мікрофонів. Для моніторингу прогресу тренувань до складу системи датчиків можна додати гнучкі сенсорні електроди, що вбудовуються в одяг. Зараз оригінальна технологія існує тільки на папері – терміни появи та можлива ціна її комерційної версії невідомі.