Політика

Названо терміни висновків ЄК про членство України в ЄС

Урсула фон дер Ляєн

Висновки про заявку України на вступ у Євросоюз підготують упродовж декількох місяців.

Висновок Єврокомісії щодо заявки України на членство в ЄС буде підготовлено протягом кількох місяців, повідомив президент Володимир Зеленський після розмови з головою ЄК Урсулою фон дер Ляєн у п’ятницю, 18 березня.

“Була предметна розмова з головою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн. Висновок ЄК щодо заявки України на членство в ЄС буде підготовлено протягом кількох місяців. Уряду та ЄК дано доручення. Спільно рухаємося до нашої стратегічної мети”, – написав Зеленський у твіттер.

Читайте також:  Заморожені активи РФ мають піти на відновлення України - Боррель

“Я запевнила президента Зеленського у безперервній підтримці ЄС. Європейський шлях України розпочався. Такі часи вимагають далекоглядності, стійкості та витримки, щоб робити один важкий крок за іншим. Єврокомісія рухатиметься вперед цим шляхом”, – прокоментувала розмову фон дер Ляєн.

Нагадаємо, Зеленський підписав заяву про вступ у ЄС на п’ятий день від початку російського вторгнення. Він попросив блок дозволити Україні негайно набути членства відповідно до спеціальної процедури. У той же день ЄС офіційно розпочав процедуру розгляду заявки України.