Авто

Audi представила електричний універсал A6 Avant e-tron

A6 e-tron

Компанія Audi представила електричний універсал A6 Avant e-tron. Поки що це концепт. Але в майбутньому електрокар може стати серійним. Зовні п’ятидверка повторює торішній ліфтбек A6 e-tron, і технічно обидві машини широко уніфіковані. Універсал підтримує зарядку потужністю 270 кіловат, а з повною батареєю проїжджає до 700 кілометрів. Товарний Audi A6 e-tron обіцяють показати у 2023 році.

Прийдешній Audi A6 e-tron стане першою моделлю на новій модульній платформі Premium Platform Electric (PPE). Електричний «візок» розроблений Audi у співпраці з Porsche і призначений для цілого спектру моделей класів B, C і D. Архітектура підтримує 800-вольтову електросистему, заряджає постійним струмом потужністю 270 кіловат і забезпечує дальність ходу до 700 кілометрів у циклі W. Машини PPE можуть мати задній або повний привід.

Читайте також:  Hyundai вкладе 16,5 мільярда доларів у виробництво електрокарів

A6 e-tron

Електричний універсал близький за розмірами до паливного A6 Avant, лише помітно ширше. Діаметр коліс – 22 дюйми. Коефіцієнт аеродинамічного опору Cd дорівнює 0,24 проти 0,22 у ліфтбека A6 e-tron і 0,27 у звичайного A6 Avant з базовим дволітровим двигуном. Дизайн в Audi називають “монолітним”: мовляв, при погляді збоку кузовні панелі виглядають як єдина деталь.

A6 e-tron

Матричні фари концепту можуть “малювати” підказки на дорозі, зовсім як у “Мерседеса”, а також проектувати картинки на стіни, причому аж до простих відеоігор. Ліхтарі зроблені на органічних світлодіодах, об’єднані в смугу і функціонують як один дисплей. Для них можна задати нескінченну кількість статичних та динамічних варіантів світлового малюнка. Роль індикаторів повороту відведена інтегрованим по кутах кузова LED-проекторам.

Читайте також:  Mazda випустить нове покоління родстера MX-5 у 2024 році

A6 e-tron

Універсал Audi A6 Avant e-tron оснащений двома електромоторами із сумарною віддачею 476 кінських сил та 800 Нм крутного моменту. Тягова батарея ємністю 100 кіловат годин підтримує швидку зарядку, тобто десять хвилин дадуть додаткові 300 кілометрів пробігу, а наповнення з 5 до 80 відсотків займе всього 25 хвилин. Розгін до ста машини триває менше чотирьох секунд, але будуть версії і менш динамічні. Підвіска – пневматична з електроннокерованими амортизаторами.

Серійний Audi A6 e-tron обіцяний у 2023 році. Прототипи електрокара вже трапляються на дорогах і вони практично не відрізняються від концепту. За деякими даними, випускатимуть електричні «шістки» як у Німеччині, так і в Китаї.