Технології

Євросоюз зажадав оснащувати всі смартфони знімними АКБ

Акумулятор

За даними європейської коаліції Right to Repair, установа проголосувала за переведення гаджетів і електрокарів на батареї, що легко замінюються.

Відповідний закон може бути прийнятий вже цього року, а його набуття чинності на європейському ринку очікується протягом найближчих 12-24 місяців.

Ініціатива депутатів Європарламенту спрямована на продовження терміну служби цифрових пристроїв та скорочення кількості електронних відходів. Відомство розробило документ, згідно з яким виробники повинні забезпечувати можливість легкої заміни акумуляторів усіх побутових електронних пристроїв та легкових транспортних засобів.

Читайте також:  Xiaomi Mi Band 7: перше офіційне зображення та дата анонсу

Проект також передбачає доступність продажу змінних АКБ для різної електроніки протягом як мінімум 10 років після появи на ринку. Остаточне рішення щодо просування ініціативи має бути ухвалене на засіданні європейської Ради з навколишнього середовища вже завтра, 17 березня.

Галузеві експерти зазначають, що зараз рекомендації Європарламенту ще далекі від реалізації. Щоб ухвалити відповідний закон, парламенту необхідно провести переговори з Європейською радою — інститутом, який об’єднує глав держав, що входять до Європейського Союзу. У разі успіху проекту його реалізація, ймовірно, почнеться в 2024 році, щоб виробники електроніки встигли підготуватися до вимог нового закону.