Авто

Відео: Kawasaki представив робота-козла, якого можна осідлати

Kawasaki

Японський виробник мотоциклів Kawasaki з 2015 року реалізує програму створення «надійної гуманоїдної платформи». Ще одним проектом фахівців став чотириногий робот-козел під назвою Bex, якого компанія показала на виставці в Токіо. На думку розробників, роботизоване тварина ідеально підійде для перевезення вантажів. Крім того, таку машину можна кастомізувати під індивідуальні потреби конкретних замовників.

Образ цапа японські фахівці обрали невипадково. На їхню думку, чотири точки опори забезпечують роботу більшу стійкість, ніж пара ніг людиноподібних машин. Така конфігурація дозволяє роботизованому цапа без проблем пересуватися пересіченою місцевістю. Крім того, Bex оснащений висувними колесами, які ідеально підійдуть для їзди на рівній поверхні.

Читайте також:  General Motors може повернутися до Європи. Але тільки з електромобілями

Завдяки наявності керма та сідла робота можна використовувати як транспортний засіб. А вантажопідйомність у сто кілограмів дозволить експлуатувати машину для побутових потреб. Наприклад, осідлавши козла, користувач зможе з’їздити за покупками до магазину. Однак основне призначення машини творці бачать у перевезенні різних вантажів. Bex зможе полегшити роботу спеціалістів на будмайданчиках чи сільгоспугіддях.

Представники Kawasaki не розкрили докладні технічні характеристики машини. При цьому фахівці наголосили, що конструкцію роботизованого цапа можна буде змінювати в залежності від побажань замовників.

У вересні минулого року на автозаводі Kia розпочав роботу сервісний робот Spot від компанії Boston Dynamics. Чотирьонога машина займається патрулюванням промислового підприємства.