Економіка

До 90% українців збідніють у разі затяжної війни – ООН

Війна в Україні

Усі економічні досягнення України протягом останніх 18 років можуть бути втрачені, якщо вторгнення РФ затягнеться.

Дев’ять із десяти українців можуть зіткнутися з бідністю та крайньою економічною вразливістю, якщо війна затягнеться протягом наступного року. За інформацією Програми розвитку ООН (ПРООН), такий розвиток подій зведе нанівець два десятиліття економічних досягнень, повідомляє Reuters.

Адміністратор ПРООН Ахім Штайнер зазначив, що працює з українським урядом, аби уникнути найгіршого сценарію колапсу економіки.

Читайте також:  Заощадження українців у 2021 році скоротилися на 177,4 млрд грн - Держстат

“Якщо конфлікт затягнеться, якщо він триватиме, ми побачимо дуже значне зростання рівня бідності… Очевидно, що найгіршим сценарієм є крах економіки в цілому. І це може зрештою призвести до того, що до 90% людей або опиняться за межею” бідності, або зазнають високого ризику (бідності)”, – заявив Штайнер.

Він також уточнив, що риса бідності зазвичай визначається купівельною спроможністю від 5,5 до 13 доларів на день на людину. За словами адміністратора ПРООН, до вторгнення Росії приблизно 2% українців жили нижче за позначку в 5,50 долара.

“За нашими оцінками, 18 років розвитку України можуть бути просто зведені нанівець протягом 12-18 місяців”, – зазначив Штайнер.