Авто

Nissan залишив європейців без GT-R, і ось чому

Nissan GT-R

Японська компанія Nissan прийняла рішення вивести з європейського ринку модель GT-R через жорсткі екологічні стандарти, повідомляє видання Autoblog.nl з посиланням на представництво марки. Спорткар вже зняли з продажу в Нідерландах, Італії, Іспанії та низці інших європейських країн, хоча в Німеччині та Бельгії певний запас машин ще залишився. До відходу з ринку GT-R залишався одним з найдорожчих автомобілів в європейській лінійці Nissan і коштував 183-303 тисяч євро в залежності від версії.

Восени 2021 стало відомо, що в Nissan шукають можливість зберегти культову модель на конвеєрі, проте актуальне покоління GT-R компанії вже невигідно продавати в Європі через жорсткі норми викидів вуглекислого газу. Рішенням може стати переведення спорткара на електротягу – за словами керівника Nissan Макото Учіда, розробники наступного покоління GT-R розглядають можливість часткової або повної електрифікації моделі.

Поки що Nissan змушений позбавити європейців актуального GT-R: у багатьох країнах автомобіль вже недоступний для замовлення і відсутній на локальних сайтах компанії. У європейському офісі марки журналістам підтвердили, що модель справді залишає ринок, «принаймні зараз».

Раніше повідомлялося, що хоч би який форм-фактор прийняв Nissan GT-R наступного покоління, в його основу ляже принципово нова архітектура, яка дозволить зберегти високі потужнісні та динамічні характеристики.

На американському ж ринку актуальний GT-R 2021 року, як і раніше, продається, причому він значно дешевший за європейську версію. Ціни на модель, вироблену минулого року, починаються зі 113 540 доларів, а рекомендована вартість GT-R Nismo – 210 740 доларів.