Авто

Через дефіцит електроніки Ford Focus втратив топову медіасистему

Ford Focus

Завод Ford Saarlouis у німецькій Саарі, де збирають рестайлінгові “Фокуси”, зіткнувся з дефіцитом електронних компонентів. За даними Autocar, пропозиція вже не встигає за високим попитом, тому Ford навіть довелося призупинити прийом замовлень на топові версії оновленого Focus. Причина — відсутність потрібних компонентів для медіасистеми Sync 4, яку почали ставити на моделі марки з 2020 року, а на Фокусі вона з’явилася восени 2021-го.

Медіасистема Sync 4 – одне з головних нововведень Ford Focus після рестайлінгу. Комплекс отримав сенсорний дисплей діагоналлю до 13,2 дюйми, а також простий і зрозумілий інтерфейс, практично всі пункти меню якого знаходяться в одному-двох кліках.

Читайте також:  Mitsubishi відродить модель Colt на платформі Renault

Збільшена вдвічі обчислювальна потужність привнесла низку цікавих функцій. Наприклад, “четвертий” Sync розпізнає розмовну мову 15 європейськими мовами і ще тісніше інтегрується зі смартфонами.

 Ford Focus

Якщо є опція FordPass Connect з точкою доступу Wi-Fi 4G LTE, медіацентр постійно підключений до «хмарної» платформи, а навігація в режимі реального часу оновлює дані про пробки, погоду та аварії.

Можливості машинного навчання дозволяють системі згодом краще дізнатися власника, щоб надавати корисні підказки на основі попередніх взаємодій. Нарешті, Sync 4 підтримує сервіс Ford Secure, за допомогою якого можна відстежити викрадений автомобіль.

Як повідомляє Autocar, через війну в Україні один із партнерів «Форда» не може забезпечити потрібний обсяг поставок електронних компонентів для Sync 4 з великим екраном, тому медіацентр на якийсь час прибрали з конфігуратора. Виробництво деталей обіцяють перенести на нову локацію десь у Європі, але скільки часу це займе, поки що незрозуміло. Тим часом комплекси Sync із восьмидюймовими дисплеями дефіцит компонентів не торкнеться.